MP3 DİNLE, film izle , evden eve nakliyat , youtube mp3 ,

4 Yaşındaki Kızım çok İnatçı Ne Yapabilirim?

Annelerin SorularıCategory: Bebek4 Yaşındaki Kızım çok İnatçı Ne Yapabilirim?
Anonymous asked 4 sene ago

4 yaşındaki kızım çok inatçı. Söylediğim hiç bir şeyi umursamıyor. Bağırıyor bana. Ellerini yıka dediğimde hayır yıkamayacağım, yanıma gelirmisin dediğimde hayır gelmicem deyip herşeye inat ediyor ona nasıl davranacağımı bilmiyorum. Nasıl yaklaşmalıyım? Nasıl davranmalıyım sevgili anneler bana önerileriniz varsa yazın lütfen.

4 Answers
Anonymous answered 3 sene ago

Çocuk inatlaşıp ağlamaya bağırmaya, kendini yerden yere atmaya başladığında hiç bir şey yaomayın. Kucağınıza almayın. Tamam yapıcam diyerek istediğini yapmayın. Bırakın kendi kendine sakinleşsin. Böyle böyle inat etmemeyi öğrenecek. Ben televiZyonda uzmanlardan duymuştum ve uyguluyorum işe yarıyor bayanlar. Ben umursamaz sakin davrandıkça oda istediğini yaptıramayacağını anladı. Biraz sabır gerekiyor.

Anonymous answered 3 sene ago

benim kızımda inatmı inat. Sabırlı davranıyorum sakinleşmesini bekliyorum. Hiç bir şey işe yaramıyor. İstediğini yapıyorum.

Anonymous answered 3 sene ago

Aşırı ilgi vererek dengeyi kuramıyoruz. Her istediğini yapıyoruz, bir şeye hayır dediğimizde de hırçınlaşıyor. Sonra da sussun diye çocuk önce hayır dediğimize evet diyoruz. Her istediğini yapmamalıyız. Ben de çalıştığım için yanında olamıyorum diye, her dediğine evet dedim ve şimdi kocaman çocuk hala düzelmedi. Öyle büyüdü çünkü. Şimdi anlıyorum yaptığım hatayı.

Anonymous answered 3 sene ago

Kızım dört yaşında ve aşırı derecede inatçı. Ona hayır diyemiyorum kendini yerlere atıyor. Kreşe verdim ve bir hafta sonra kreşten aldım. Bir pedagogla görüştüm ve bana çocuğun sosyalleşmesi gerektiğini söyledi. 3 yaşından sonra anne biraz geri çekilip babanın da ilgilenmesi gerektiğini çocuğun anneye nazının geçtiğini söyledi. Arkadaş ortamı olması gerekiyormuş ve her istediğin yapmamak gerekiyormuş. Kendini yere attığında da sabırla sakinleşmesini beklemek gerekiyormuş. Yaptım ve başardım.