MP3 DİNLE, film izle , evden eve nakliyat , youtube mp3 ,

6 Yaşında Oğluma Ders Çalıştıramıyorum

Annelerin SorularıCategory: 3-6 Yaş6 Yaşında Oğluma Ders Çalıştıramıyorum
Anonymous asked 3 sene ago

6 yaşındaki oğluma ders çalıştıramıyorum. Sürekli hareket halinde yerinde duramıyor. Elleri ayakları kıpır kıpır. Ya da bahane uydurup kalkıyor mutfağa gidiyor dersine odaklanamıyor ne yapmalıyım bilmiyorum. Geçici bir şey midir acaba? Sizler nasıl ders çalıştırıyorsunuz. Her çocukta varmıdır bu durum?

3 Answers
Anonymous answered 3 sene ago

Bende saatlerce oturuyorum yanında ders yapacak diye ama dikkatini veremiyor derse. Aklı hep başka yerlerde. Geçen gün televizyonda izledim ve pedagog çocuk evde huzursuzsa kendini veremez diyordu. Ben evdeki sorunları çocuğuma yansıtmamayı çalışıyorum ama yinede olmuyor demekki. Başında beklemekten yoruluyorum ve zaman zaman bağırabiliyorum da.

Anonymous answered 3 sene ago

Bir televizyon programında uzmanın çocuklarımızda ve hatta bizlerde dikkat eksikliği olup olmadığını anlamamız için şöyle yapmamızı önerdi;
Herhangi bir harf ile ilgili aklınıza gelen her kelimeyi 1 dakika süre tutarak yazın.
Mesela “M” harfi ile aklınıza gelen her şeyi ‘masa,mermer,merdiven vb…’ bir kağıda yazın. 1 dakika içerinde söylediğiniz kelimeler 20-22 kelimeyi geçiyorsa dikkati ve dil becerisi iyiymiş. Eğer 22 kelimeyi geçemiyorsa dikkat eksikliği var demektir. Bunu büyüklerde yapabilir. Ben denedim oğlumda önce iyi giderken, sonra yavaşladı. Demek ki sonradan dağılıyor dikkati. bence güzel bir uygulama.

Anonymous answered 3 sene ago

Benim oğlum ikiye gidiyor bende ders çalıştıramıyorum. Ödevlerini yapmak sattlerini alıyor. Oyunla ders yapıyor. Ama öğretmeni memnun ve derslerde çok iyiymiş. Bende çok üzerine gitmemeye karar verdim.