Eşim Oğluna Davrandığı Gibi Kızına Davranmıyor

Annelerin SorularıCategory: 6+ YaşEşim Oğluna Davrandığı Gibi Kızına Davranmıyor
Anonymous asked 3 sene ago

7 yaşında oğlum ve 5 yaşında kızım var. Eşim oğluna davrandığı gibi kızına davranmıyor. Kızı için bu çok sinsi falan diyor. Onunla oğluyla ilgilendiği gibi ilgilenmiyor. Ne yapmalıyım? Acaba düzelir mi?

5 Answers
Anonymous answered 3 sene ago

Erkek egemen bir ülkeyiz ve ne yazıkki hala var böyle kız erkek ayrımı. Erkek çocuğunun kız arkadaşı olur baba gurur duyar. Kızının erkek arkadaşı olur bağırır olamaz der hatta kız çocuğu dayak yer babadan. Kızınızı ezdirmeyin. Yeri geldimi tartışın ama çocukların yanında yapmayın.  Çocuklar konuştuklarınızı duymasınlar. Bende yaşadım çocukluğumda babamın yaptığı ayrımcılığı bilirim. Kızınız büyük ihtimalle babasının kendisini sevmediğini düşünüyordur.

Anonymous answered 3 sene ago

Çocukda böyle olunca babaya karşı uzak oluyor. Eğer baba kendisini düzeltmezse çocuk büyüdüğünde ya karşı çıkar. Ya da içine kapanık olur. Kız çocukları babaya çok düşkün olurlar ama baba bunu anlayabilse keşke.

Anonymous answered 3 sene ago

Benim eşimde oğluna öyle bir yüz veriyor ki beni sinirlendiriyor. Sen adamsın, sen yaparsın, sen döversin, benim oğlum korkmaz o adam gibi bir çok şey. Çocuğu öyle bir havalara sokuyorki oda ağa gibi dolaşıyor. Ne kadar söyledim anlamıyor.

Anonymous answered 3 sene ago

Bu herkes için geçerli değildir diye düşünüyorum. Benim iki tane kızım var ve eşim kızlarına benden daha düşkün. Çok seviyor kızlarını. Erkek çocuğu olsa yine de aynı davranır diye düşünüyorum. Hatta ilk çocuğumuz kız olsun diye dua ediyordu allah ona iki tane verdi.

Anonymous answered 3 sene ago

16 yaşında kızım ve 19 yaşında oğlum var. Ben de çocuklarımla iletişim kuramadığım için üzülüyorum. Herkes odasına çekiliyor ve odadalarından çıkmıyorlar. Bir şey sorsam doğru düzgün cevap vermiyorlar. Onlara yakın olmak bir şeyler paylaşmak sohpet etmek istiyorum ama istemiyorlar. Ne yapmalıyım bilmiyorum. Ergenlik dönemi diye üzerlerine gitmemeye çalışıyorum ama üzülüyorum da.