MP3 DİNLE, film izle , evden eve nakliyat , youtube mp3 ,

Göğsümdeki Fibrokistler Çok Acıyor

Annelerin SorularıCategory: KadınGöğsümdeki Fibrokistler Çok Acıyor
hatice asked 3 sene ago

Her iki göğsümde 15 yıldır, çok sayıda fibrokistik var. Altı ayda bir, bazen yılda bir düzenli kontrollerimi yaptırıyorum.  Ultrasonla bakılıyor. Bu kistlerin ağrısı ve acısı gerçekten dayanılmaz. Ne dokunabiliyorum. Ne de ağrısını giderebiliyorum. Özellikle adet dönemlerimde dayanılmaz oluyor. Gece yatarken bile göğsüm yatağa değdiğinde canım yanıyor. Doktor da ağrı kesici veriyor ama tam olarak geçirmez diyor. Bir çok bayanda olduğunu biliyorum. Sizler ne yapıyorsunuz ağrısını acısını geçirmek için?. Bana söyleyebileceğiniz tavsiyeler, kürler var mı? Teşekkür edirim.

2 Answers
Anonymous answered 3 sene ago

Benim iki göğsümde de fibrokistler var. Gerçekten çok acıyor. koltuk altıma da sancı yapıyor. Bazen duyduğum dinlediğim göğüs kanserinle ilgili şeyler beni endişelendiriyor. Bu kadar çok acıması da korkutuyor. Bir arkadaşın göğsünde de fibrokist vardı. Göğsünün ucuna sancı giriyordu ve koltuk altı da sancı yapıyordu. Arkadaşım bir anda göğüs kanseri olduğunu öğrendi ve bir çok tedaviden sonra kurtuldu. Ama bende sürekli tedirginim. Göğsüm acıdıkça aklıma geliyor. Göğsümdeki sancıları hiç bir şey geçirmedi. Ama kontrollerinizi ihmal etmeyin. Çok fazla fibrokist var diyorsunuz. Kontrollerinize gidin. Geçmiş olsun.

Anonymous answered 3 sene ago

Göğsünüzdeki fibrokistleri altı ayda bir baktırın bayanlar ultrason ile. Memegrafiyi  zaten mecbur kalmadıkça çektirmiyor doktorlar. Benim doktorumun söylediği kötü huylu kistler bu kistlerin arkasına saklanabiliyorlar bunun içinde erken teşhis için sık sık görmeliyiz. Acısı evet çok oluyor fibrokistlerin. Benim doktorum bana bitkisel bir ilaç verdi ağrı kesici olarak hafifletir dedi ama kaşıntı yaptığı için kestik ilacı. Geçmiş olsun.