MP3 DİNLE, film izle , evden eve nakliyat , youtube mp3 ,

Hamileliğimde Nasıl Beslenmeliyim?

Annelerin SorularıCategory: HamilelikHamileliğimde Nasıl Beslenmeliyim?
Necla asked 3 sene ago

23 yaşındayım,2 yıllık evliyim ve hamile olduğumu öğrendim. Hem tedirginlik, hem sevinç bir arada yaşıyorum. Ben hamileliğimde bebeğimin sağlıklı olması için neler yapmalı, neler yemeliyim? Nasıl beslenmeliyim? Eşimde ben de çok pipirikliyiz. Hamilelikle ilgili her konuda bilgilerinize ihtiyacım var anneler. Cevaplarınızı bekliyorum.

5 Answers
Anonymous answered 3 sene ago

Necla hanım benim öncelikle söylemek istediğim hamileyim deyip oburluk yapmayın. Ben oburluk yaptım ve 30 kilo aldım. İlk beş ay 10 kilo aldım. Çocuk 250 gr almış. Biz kilo alınca çocuk da alıyor, daha iyi besleniyoruz demek değil. Doktorum bana kızdı. Şuan da veremiyorum. İlk 3 ay 2 kilo alınması toplamda da 12-14 kilo alınması gerekiyor. Benden söylemesi.

Anonymous answered 3 sene ago

Bende 30 kilo aldım çocuk 2,5 kilo doğdu. Tuz fazla kullanmayın. Hatta masaya yemek yerken tuz koymayın. Hayırlısı olsun.

Anonymous answered 3 sene ago

Yeşil sebzeleri yıkarken sirkeli suyada bekletin. Bu çok önemli. Çiğ et yememeye çalışın( salam, sosis, suçuk) gibi…yumurtayı çok iyi haşlayın, rafadan yumurta yememeye çalışın. Tuzu az tüketin. Protein ağırlıklı beslenmeye çalışın. Ben bu şekilde beslendim hamileliğimde doktorunuzda size söyleyecektir. Ben bu şekilde sağlıklı beslendim. Bir de şekerli yiyeceklerden uzak durun. Hayırlısı olsun.

Anonymous answered 3 sene ago

Karnınız büyüdükçe çatlayabilir. Karnınızın çatlamaması için de tatlı badem yağı sürün. Ya da bugday tohumu yağı kullanın.

Anonymous answered 3 sene ago

İlk sekiz hafta hamilelikte çok önemlidir. Düşük tehlikesi o zamanlarda oluyor. Bebeğin rahim içinde tutunmanın önemli olduğu zamanlardır. Uzanmayın, fazla gerilmeyin, kendinizi çok yormayın derim. Ama yürüyüşlerler yapabilirsiniz.