MP3 DİNLE, film izle , evden eve nakliyat , youtube mp3 ,

Kuyruk Eti Sağlıklı mı? Çocuklara Yedirebilirmiyim?

Annelerin SorularıCategory: 3-6 YaşKuyruk Eti Sağlıklı mı? Çocuklara Yedirebilirmiyim?
Anonymous asked 3 sene ago

Bu gün bir arkadaşımdan kuyruk etini duydum. Çok güzel anlattı ama kendininde uzun zamandır bulamadığını anlattı. Hem ucuz, hem lezzetliymiş. Kuyruk eti deyince bana tuaf geldi. Ya da fiyatı neden daha ucuz. 5 ile 7 yaşında iki çocuğum var. Yemeklere koyabilirmiyim? Çocuklarıma yedirebilirmiyim? Bayanlar bana yazarsanız sevinirim. Et pahalı olduğu için almakta zorlanıyorum, ucuz ise daha çok çocuklRıma yedirebilirim ama sağlıklı ise. İnternette biraz araştırdım tarifleri var ama sağlıklı olup olmadığı konusunda bir bilgiye ulaşamadım.

7 Answers
Anonymous answered 3 sene ago

Kuyruk etini çocukluğumda da çok yedim. Çocuğunuza da rahatlıkla yedirebilirsiniz. Siz de afiyetle yiyebilirsiniz. Benim çocukluğumdan beri en sevdiğim ettir. Nohut yemeğine kullanıyorum. Haşlayıp düdüklüde haşlama olarak yiyoruz. Haşlayıp fırına verin harika olur. Ben çorba da yapıyorum etli terbiyeli. İstediğiniz gibi kullanın. Kuyruk eti her yerde bulunmaz ciğercilerde bulunur. Afiyet olsun. Bir kere yapın bana yazın lütfen lezzetini.

Anonymous answered 3 sene ago

Daha bu akşam pişirdim ve görünce cevap vermek istedim😊 Haşlayıp fırına verdim ve harika oldu. Bende ciğerciden alıyorum kasaplarda bulamazsın kuyruk etini. Bu etin kilosu 20 lira. Ucuz olduğu için fakirlerin aldığı düşünülüyor o yüzden de her yerde bulunmuyor. Ciğerciye gidin sorun kuyruk eti hakkındaki her şeyi size anlatır. Tarif de verir. Lezzetine inanamayacaksınız. Hayvanın her yerini yiyoruz da bunu niye yemeliyim. Bağırsaklarına kadar yiyoruz da kuyruk eti niye yenmesin. Kuyruk eti hayvanın kuyruk sokumu olduğunu biliyorum. Afiyetle yiyebilirsiniz.

Anonymous answered 3 sene ago

Kuyruk eti dünya mutfağında da var. Ama bizim ülkemizde değeri bilinmiyor. Fiyatı çok ucuz evet 20 lira. Ben de sürekli alıyorum. Haşlıyorum buzluğa koyuyorum ve yemeklere ekliyorum. Ciğercilerde bulunuyor kuyruk eti. Kasaplar ucuz olduğu için ve bilinmediği için pek satmıyorlar. Ben kuyruk etini haşlayıp fırına veriyorum ve ısıra ısıra kemiğini sıyırmayı çok seviyorum ve doya doya et yediğimi anlıyorum. Çocuklarınıza da rahatlıkla yedirebilirsiniz. Tadı harikadır.

Anonymous answered 3 sene ago

Ben kemikli eti sıyırmayı, kemirmeyi çok seviyorum ve alıyorum. Kuyruk etinin diğer adı da PÖC. Geçenlerde bir markette gördüm ve çok şaşırdım. Demek ki artık tercih edilen bir et. Neden yenmesin ki hayvanın kuyruk sokumundan çıkıyor. Ayaklarını, işkembesini yiyoruzda niye kuyruk sokumunu yemeyelim ki. Afiyet olsun.

Anonymous answered 3 sene ago

Bu söylediğiniz nasıl bir şey. Kuyruk yağımı acaba ben onu sevmiyorum.