MP3 DİNLE, film izle , evden eve nakliyat , youtube mp3 ,

Bademcik İltihabına Doğal Çözüm

IHA_20130321_285351-300x168 Bademcik İltihabına Doğal Çözüm  Bademcik İltihabına Doğal Çözüm
Dr. Ümit Aktaş’ın Verdiği Bademcik İltihabı Kürü Tarifi;

Malzemeler
Bir tatlı kaşı dağ kekiği
Bir tatlı kaşı toz zencefil
Bir tatlı kaşıı böğürtlen yaprağı

Yapılışı;
Bir bardak kaynamış suyun içine böğürtlen yaprağı, dağ kekiği ve toz zencefili ekleyerek ağzını kapatıp 6- 7 dakika demlenmeye bırakın. Günde 3 -kez bir su bardağı tüketebilirsiniz. 10 yaşından küçük çocuklarda ise çay bardağı ile tüketilmelidir.

ADAÇAYI KÜRÜ

Ben bizim evde bademciklerim biraz yanıyor, kaşıntı var ve biraz acıyor dendiği zaman, hemen kaynattığım 1 bardak suyun içine, bir kaç yaprak adaçayını koyuyorum ve ağzını kapatıp iki üç dakika demlenmesini bekliyorum. Demlendikten sonra soğuması, ılınması gerekiyor. Banyoda bir iki kere gargara yapıldığında anında boğazı rahatlatıyor ve acısını alıyor, ferahlık veriyor. Hemen ilaç kullanmaktan çekinin ve bu adaçayını deneyin.

Adaçayını içmek için olsun ya da kür olarak kullanacağınız zaman asla ocak üstünde üzün süre kaynatmayın. Hatta hiç kaynatmayın. Çok iyi kaynamış suyun içinde bir kaç dakika demleyin. Adaçayı kaynadığı ve fazla kullanıldığı zaman, zehir ürtebiliyor ve daha çok zararlı hale geliyor. Ben adaçayı tarifini ilk yaptığımda, adaçayını fazla kullanmışım ve gargara yaparken biraz yuttum ve mide bulantısı uzun süre sürdü. Hem az kullanmalısınız, hem de kaynatmamalısınız.

Boğaz Ağrısı Ve Grip İçin;

2 yemek kaşığı bal

2 yemek kaşığı sirke

2 yemek kaşığı limon suyu

Bir miktar toz tarçın

Kaynamış Ilınmış su ile iyice karıştırın ve için. Bu karışımı içtikten sonra kendinizi çok daha iyi hissedeceksiniz.

Kekik Çayı

Kekik çayının antioksidan etkisi olduğunu, boğaz ağrısını aldığını, diş eti hastalıklarına iyi geldiğini, şişkinliği aldığını ve stresi aldığını biliyor muydunuz?

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.