19th Ave New York, NY 95822, USA

Balık Kokusu Çatal, Bıçaklardan, Evden Nasıl Çıkar?

Fish-CutleryBalık Kokusu Çatal, Bıçaklardan Nasıl Çıkar?

Balık her ne kadar kokusu olsa da, pişirmekten ve yemekten en keyif aldığım besinlerden biridir. Daha önceleri ev kokuyor diye pişirmek istemiyor, dışarıdan eve söylüyorduk. Fakat evde pişirmenin ve balığı sıcak sıcak yemenin keyfi başka oluyor. Evin içi balık kokmasın diye mutfağın kapısını kapatıyorum, pencereyi ve aspiratörü açıyorum ve pişirmeye başlıyorum. Daha sonrasında ise sizinle paylaştıklarımı yapıyorum ve sabah kalktığımda koku olmuyor.

Balık kokusu tabaklardan, çatallardan, bıçaklardan çıkarmak hiç de kolay değil. Balık kokusunu çıkartmak için yıkama suyunun içine bolca kahve telvesi atın. Telve balık kokusunu emecektir.

Balık kızartırken ocağın diğer bölümünde limon kabukları kaynatabilir, ya da kokulu mum yakabilirsiniz.

Balık kokusunu çatal bıçaklardan çıkarmak için bulaşık makinenizin içine çalıştırmadan önce çok az çamaşır suyu sıkın ve makinenizi çalıştırın. Hem kokuyu giderecek, hem de bulaşıklarınızı parlatacaktır.

Parlatıcı gözüne koyacağınız sirke de çatal, kaşık, bardak ve tabaklardaki kokuyu giderecek ve parlamasını sağlayacaktır.

Balık yaptınız ve evin içi buram buram balık koktu ve kokusu eve sindi ise, mutfağı topladıktan sonra tezgahı sirkeli su ile silin ve bir kabın içine koyacağınız biraz suyu ocağın üstüne koyun ve içerisine çamaşır yumuşatıcı ekleyin, yavaş yavaş kaynatın. Hem eviniz mis gibi kokacak, hem de evinize sinen o balık kokusu azalacaktır. Balık yaptınız ve o akşam misafir geleceğini öğrendiniz. İşte yumuşatıcı kaynatmanın tam zamanı.

Leave a comment