Bitlerden Kurtulmak İçin

bit Bitlerden Kurtulmak İçin  Genelde ilkokul zamanında ailelerin en büyük korkusu çocuğum bitlenirmi? Birçoğumuz bunu ilkokul sıralarında yaşamışızdır. Hatta annelerimiz bazen bit şampuanları, bazende gaz kullanarak bitlerle başetmeye çalışırlar. İnce bir bezle gaz sürüp sonrasında ince dişli bir tarakla bastırarak tararlar. Hatta çocukların canını acıtırlar. Gaz aslında çok tehlikelidir. Bunun dozunu kaçırırsak, beynimize nüfus eder ve ciddi sorunlara sebebiyet verebilir. Bitlerden kurtulmak çok zordur. Yakınımızdakilere arkadaşlarımıza, ailemizdeki herkese temas yoluyla bulaşabilir.

Hatta bitlenen çocuğuna gaz sürüp bekleten bir annenin daha sonra çocuğunun komaya girdiğini ve çok uzun süre komada kaldığını biliyorum ve bu çocuk hayata çok zor döndü. Gazın ne kadar tehlikeli olduğunu biliyorum.

Ekoloji Uzmanı Erkan Şamcı kimsenin aklına gelmeyek yok artık dedirtecek bitlerden kurtulmak için çok basit bir şey önerdi “MAYONEZ”. Bende duyunca çok şaşırdım. Bildiğimiz mayonezi çocuğunuzun kafasına sürüyorsunuz ve sabaha kadar kafasında kalıyor. Daha sonra sabah ince dişli bir tarakla saçı tarıyorsunuz bitlerden arındırıyorsunuz. Mayonezin bitlerin havasız kalmasını sağladığını ve öldürdüğünü söyledi Şamcı. Denemenizde yarar var.

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.