MP3 DİNLE, film izle , evden eve nakliyat , youtube mp3 ,

Deri Koltuklarınızı Parlatın!

indir-13-1 Deri Koltuklarınızı Parlatın!  Deri koltuklar görünüşü ve kullanımı bakımından bir çok kişinin tercihidir. Deri koltukların zamanla rengi değişir, aşınır ve matlaşır. Bu görüntü hoşumuza gitmez, fakat ne yapacağımızı da bilemeyiz. Benim evimde de çok sevdiğim deri koltuklarım var ve kullanımı da oldukça rahat. Benim koltuklarımın da rengi matlaşmıştı ve bakımı için ne kullanacağımı da bilmiyordum. Deri ceket ve ayakkabılara badem yağı sürüldüğünü ve yumuşacık olduğunu parladığını biliyorum. Fakat bunu deri koltuklara uygulayabileceğim konusunda tereddütlerim vardı. Bir gün Erkan Şamcı’nın televizyon programında deri koltukların bakımı ile ilgili söyledikleri dikkatimi çekti ve aynı gün uyguladım. Ben de deri koltuklarıma uyguladığım bu bakımı sizlerle paylaşmak istedim.

Genişçe bir kabın içerisine birebir ölçüde yani(1 çay bardağı limon suyu, 1 çay bardağı zeytinyağı) karıştırıp, kuru bir bezi bu karışıma batırıp koltukları silin ve eğer fazlasını almak isterseniz başka bir kuru bezle tekrar üzerinden geçebilirsiniz. Koltukların her yerini silebilirsiniz. Eğer koltuğun kumaş minderleri varsa hemen üzerine koymayın, biraz kurumasını bekleyin. İnanın harika parlıyor koltuklar ve pırıl pırıl görünüyor. Evinize gelen misafirleriniz bile bu parlaklığın nasıl olduğunu size soracaklardır.

Ben zamanla yaparak daha kolay bir yöntem geliştirdim. Bir bardağın içine birebir karıştırdığım limon ve yağı ufak ufak beze dökerek, ya da deri koltuğun üzerine dökerek yapmaya başladım. Siz de bu şekilde de denebilirsiniz. Deri koltukları resimleri ile paylaştım parlaklığı fark edeceksiniz. Bütün deri koltuklara uygulayabilirsiniz.

IMG_6501 Deri Koltuklarınızı Parlatın!  IMG_6506 Deri Koltuklarınızı Parlatın!  IMG_6507 Deri Koltuklarınızı Parlatın!  IMG_6508 Deri Koltuklarınızı Parlatın!  IMG_6509 Deri Koltuklarınızı Parlatın!

 

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.