Doğal Çamaşır Yumuşatıcı Tarifi

indir-7-3 Doğal Çamaşır Yumuşatıcı Tarifi  Bir bardak suyu, bir bardak elma sirkesi ile karıştırın ve içerisine aktarlardan alacağınız 2-3 damla lavanta yağını karıştırın. Makinenizin yumuşatıcı bölümüne bu karışımı koyun. Hem çamaşırlarınız yumuşacık olacak ve mis gibi lavanta kokacaktır. Hem de çamaşırlarınızın üzerinde deterjan kalıntıları kalmayacaktır. Özellikle alerjisi olanlar kullanabilirler. Lavanta yağı yerine portakal, limon yağı gibi uçucu bitkisel yağlar kullanabilirsiniz.

Eğer evinizde sadece sirke varsa, çamaşır yıkarken çamaşır makinesinin yumuşatıcı gözüne 1 çay bardağına yakın sirkeyi ekleyin. Çamaşırlarım çıktıktan sonra sirke kokacak diye düşünüyorsanız, çamaşırı makineden çıkardıktan bir kaç dakika sonra koku gidecektir. Çamaşırlarınız yumuşacık olacaktır.

Sirke kullanmaktan çekiniyorsanız, karbonat ve çamaşır sodası da çamaşırlarınızın yumuşamasını sağlayacaktır. Karbonat ve ya çamaşır sodasını ilk yıkama bölümüne deterjanla karıştırarak kullanabilirsiniz. Aynı miktar kadar da çamaşır yumuşatıcı gözüne eklemeniz yeterli olacaktır.

1 yemek kaşığı karbonat

1 kahve fincanı elma sirkesi

3 damla istediğiniz bir koku (bu kokular uçucu bitkisel yağlar olmalı)

Karbonatı derin bir kasenin içine alın ve 1 yemek kaşığı karbonatı koyun ve içine erimesini sağlamak için çok az su dökün. Daha sonra elma sirkesini ekleyin. Derin bir kaba koymanızın nedeni sirkeyi koyduğumuz zaman kabarıp taşmamasıdır. Üzerine biraz daha su ekleyin ve istediğiniz 3 damla kokuyu da ekleyerek iyice karıştırın. Çamaşır yumuşatıcı gözüne ekleyin.

 

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.