MP3 DİNLE, film izle , evden eve nakliyat , youtube mp3 ,

Doğal Nemlendirici Krem Nasıl Yapılır?

images96 Doğal Nemlendirici Krem Nasıl Yapılır?  Aloevera’nın cilt için faydalarını hepimiz biliyoruz. Artık bir çok bayan bahçesinde, balkonunda aloevera yetiştiriyor. Yetiştirdiğiniz aloevera’nın kaktüse benzer dallarından bir kaç tanesi koparın ve doğrayın. İçerisine üzerini geçecek kadar zeytinyağı ekleyin. Biraz daha fazla olabilir ve bu karışımı blender’da çekin. Daha sonra bir kaseye alın ve güzel kokması için içine çok az lavanta yağı ekleyin.

Eğer cildiniz hassas ve nemlendirici krem güneşten de korusun istiyorsanız içine 1-2 kaşık bebek pudrası ekleyin. Bu karışımla 20 faktörlük bir güneş koruyucu nemlendirici krem elde etmiş olacaksınız.

Bu nemlendirici krem ile hem kırışıklıklarınız azalacak, hem de cildiniz nem ve parlaklık kazanacaktır. Daha önceki yazılarımda da paylaştığım gibi, aloevera yanıklara çok iyi geliyor. Yemek yaparken elinizi yaktığınızda dalından kopardığınız bir parçasının içindeki jelini yanığın üzerine sürdüğünüzde çok kısa sürede geçiriyor. Güneş yanıklarına da  oldukça iyi gelir.

images-1171 Doğal Nemlendirici Krem Nasıl Yapılır?  images-2119 Doğal Nemlendirici Krem Nasıl Yapılır?  images-381 Doğal Nemlendirici Krem Nasıl Yapılır?

 

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.