Doğum Hikayeleri

Dogum-Hikayesi-Paylasma-Grubu18401 Doğum Hikayeleri  Değerli Anneler Soruyor sitesi üyeleri ve ziyaretçileri sizlere özel olarak hazırladığımız bu bölümde sizlerinde doğum hikayelerinize yer vereceğiz. Sizlerin doğum sırasında yaşadıklarınız ve hamilelik sürecinde neler yaşadığınızı buradan anlatabilir ve diğer anne adaylarına da sesinizi duyurabilirsiniz. Yapmanız gereken çok kolay aşağıda bulunan formu doldurup bizlere iletmeniz. Onay verildiği anda Anneler Soruyor sitesinde yayınlanacaktır.

 

Siz de kendi doğum hikayenizi bizimle paylaşmak isterseniz, bebeğinizin fotoğrafı ile birlikte bize yollayabilirsiniz.

Benzer Gönderiler

Yorumlar (2)

Ben evlendim ve hemen hamile kalanlardanım. Cahillik’lemi ne? hem çok istiyorum, hem de kendime dikkat etmiyordum. Geziyor tozuyor ev işlerinde ağır işleri yapıyordum korkusuzca. Hatta kar yağmıştı ve kartopu oynamaya gitmiştim. Kayın validem de o çocuğa bir şey olursa eve gelmeyin diyordu. Haklıydı torun sevmek istiyordu. Gel git zaman yaz geldi ve akraba düğünleri başlamıştı. Düğünüm olacak, sakın o güne kadar doğurma diyordu. Doktorum da çok hareketli olursan erken doğum yaparsın diye uyardı. Neyse düğünü yaptık, hatta Keşana balayı için onların yanına bile gittik, bir kaç gün sonra oda yetmedi, Erdeğe geçtik tatile. Kayınvalidem yine bu çocuk sürtük olacak, diye söylenip duruyordu. Doğuma daha 20 gün var, biraz biraz sancılarım oluyordu. Ağustos ayındayız. Sıcaktan yanıyor, her yerim şişiyordu. 30 kilo aldım ve yürüyemiyordum. Bu arada başka bir akraba sünnet düğünü yapacak,”bak eğer düğüne kadar doğurursan konuşmam” diyordu. Sanki benim elimdeydi. Ağrılarım iyice artmıştı. Akraba ise bak doğurma, daha düğünde oynayacaksın, roman havasını çok güzel oynadığımı söyler ler de…. bende”bu göbekle de güzel olur yani” dedim. Düğün günü geldi, elim yüzüm şişmiş, ağrılarım var ve ben kuaföre gittim. Akşam oldu düğünde dayanamıyordum ve fazla oynayamadım. Bana özel roman havası” çok sallama göbeğini, düşürürsün bebeğini” çaldırdılar. Ben bitmiştim. Eve geldik ben ağrıdan ölüyorum. Büyüklerimiz ay gün sancısıdır diyorlar, ben ise anlamamıştım, çok yoruldum ondan diyordum kendi kendime. Sabaha kadar eşimle uyuyamadık. Eşim sabah işe gitti. Çünkü doğuma daha 15 gün vardı. Daha fazla dayanamadım doktoru aradım. Doktor” gel bir bakalım kontrol edelim” dedi. Eşimi aradım, hemen geldi yola çıktık. Ama ben harika görünüyorum. Saçlarım yapılı, düğün kıyafeti üzerimde ve makyaj hala yüzümde. Sancıdan ölüyorum, gittik doğum başlamış tabii. Hemen doğuma aldılar. Herkesin ilgi odağı olmuştum. Makyajlı süslü ilk doğuma gelen diyorlardı. Ben hep demiştim ama ağlayarak değil, süslü gideceğim ben doğuma diye ve gerçek oldu. Makyajımı sildiler. Çok zor olan sancılar ve zor bir doğum başladı. Bebek inmiyordu sezaryan diyorlardı, ama kabul etmedim. Bağıra bağıra normal doğum yaptım. İnatçı ve şişkoydu. 30 kilo almıştım ki küçük olursa ayıp olurdu. 4,60 gr bir erkek bebek dünyaya getirdim. 5 saat falan kalmıştım doğumda. Enterasan olan 16 kız bebek doğmuş o gün hastanede, bende simsiyah saçlı bir erkek çocuk getirdim dünyaya ve prens olarak oda oda gezdirdi hemşireler. Harika bir duyguydu anne olmak. Şaşkın ve mutluydum.

Evlendim 3 ay sonra hamile kaldım aynı sene kızımı dünyaya getirdim.19 yaşındaydım ve hamileliğin doğumun doğum sancısının ne olduğunu bilmiyordum cahildim.Artık karnım iyice büyümüş doğumum yaklaşmıştı.Bana çok bilmiş büyüklerimiz sürekli şöyle yap, böyle yap akıl veriyorlardı.Eşimin tarafı.Beni doğumdan korkutmuşlardı. Hastanede seni odaya koyuyorlar kimse ilgilenmiyor,sen orada tek başına sancı çekiyorsun.İğne yapıyorlar suni sancı veriyorlar.Doktorların biri geliyor bakıyor, diğeri geliyor bakıyor diyorlardı. Ben de haliyle cahilim doğum sancısı nasıl bir şey bilmiyorum.Ben bunlardan korktuğum için, evde doğurmaya karar verdim. Dedim bütün sevdiklerim yanımda olur.Rahat ederim diye düşünmüştüm.Bir akşam evde misafirler var karnım ağrıyordu sancım başlamıştı.Ama söyleyemiyordum.Belki doğum sancısı değildir, kimseyi telaşlandırmayayım diye
düşünmüştüm.O gece uyuyamadım. Eşim’ide uyandırmadım işe gidecek sabah diye.Yine onu düşünüyordum.acaba gerçekten doğum sancısı mı bilmiyordum.Eşim sabah işe gitmek için uyandığında ona söyledim. Oda panikle annelerini aradı geldiler.Artık sancılarım artmıştı.Eşim anlaştığımız ebeyi evinden aradı ulaşamadı. Eskiden cep telefonları yoktu.Ebenin evine onu almaya gitti. Neyse ki bulmuş ebe gelmişti.Sancım çok fazlalaştı artık dayanamıyordum.Herkes toplanmıştı kendi aileme korkmasınlar diye haber vermemiştim.Sancım öyle fazlaydı ki arada bayılıyordum, kendimden geçiyordum.Ebe bana suni sancıda vermişti.O gece 12 de doğum yaptım.İnanırmısınız, başımda 5 kişi akrabalar biri karnıma olan gücüyle bastırıyor,biri ellerimi tutuyor. Biri teselli veriyor.Ben ise kendimden geçiyordum.Artık ebe de tedirgin olmaya başlamıştı.Eşim dışarıda duvarlara vuruyormuş ben niye hastaneye götürmedim diye.Neyse
büyük çabalardan sonra kızım dünyaya geldi.Doğduğunda sessizlik oldu, çocuk ağlamıyordu herkes korktu. Ebe soğuk su döktü başından aşağı bebeğin , Çocuk ağlamaya başladı. Ama ben bitmiştim.Karnımın içi çok acıyordu çünkü çok bastırmışlardı bebek çıksın diye. Ebe ben kendime geldikten sonra bana, senin doğumun sezaryanlıktı, çok zor bir doğum oldu dedi. Çok metanetlisin bir başkası böyle olmazdı dedi. Siz siz olun herkesi dinlemeyin. Doğrusu neyse onu yapın. Ben yaptığımın doğru olmadığını biliyorum. O kendini çok biliyorum diyen büyüklerinizi de her zaman dinlemeyin.Cahil davranmayın. Okuyun araştırın. Kızım şuan 22 yaşında.

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.