MP3 DİNLE, film izle , evden eve nakliyat , youtube mp3 ,

Fondöten Alırken ve Kullanırken Dikkat!

images2 Fondöten Alırken ve Kullanırken Dikkat!  FONDÖTEN Alırken ve Kullanırken Dikkat!

Cildi kapatmak, kusurları gizlemek ve daha güzel görünmeyi sağlamak amacı ile kullanılan kremlerdir.

Fondöten Nasıl Seçilir : Yüzünüzde fondöten, pudra gibi malzemeler yoksa yanak kısımlarına çok az bir miktar sürüp ten renginize uygun olup olmadığını anlayabilirsiniz. Eğer yüzünüzde kapatıcı bir ürün varsa bilek içlerinize sürüp anlayabilirsiniz. Çünkü bu kısımlar ten renginize en yakın renktir. Fondötenin rengini gün ışığında deneyin. Fondöteniniz ne çok açık nede koyu renkte olmalıdır.

Eğer fondöten cildinizde alerjik bir reaksiyon gösteriyor ise içerisinde paraben olmayan ürünler seçmeye dikkat etmelisiniz. Size bu konuda da önerebileceğim fondöten ürünlerinden biri de LR fondötenleridir. LR ürünlerinin makyaj malzemeleri su bazlıdır. LR Delux serisini özellikle tavsiye ediyorum. Mutlaka inceleyiniz.

Fondöten Kullanımı : Fondöten kullanımı seçimi kadar önemlidir. Kuru yada normal ciltlerde fondöten den önce mutlaka cilde uygun bir nemlendirici kullanılması gerekir. Yağlı ciltlerde ise nemlendirici genellikle kullanılmaz. Fondöten kullanan kişinin mutlaka akşam cildini temizlemesi gerekir. Eğer iyi temizlenmezse cilt bozulabilir. Fondöten hassas ciltleri dış etkilere karşı korur. Fondöteni yüzünüze ıslak sünger, fırça ile hızlı bir şekilde eşit miktarda ve ince bir tabaka halinde sürmelisiniz. Fondöteni sürerken asla boynunuza sürmeyi unutmayınız. Yoksa boyun ve yüzdeki renk farkı ortaya çıkacak kötü görüntü oluşturacaktır. Bayanların en çok yaptığı hatalardan biridir. Fondöteni kalın sürmemek için elinizin üzerine sıkıp, parmağınızla minik minik dokunuşlarla cildinize sürebilirsiniz. Yüz hatlarınızı belirginleştirmek için iki ayrı ton da fondöten kullanabilirsiniz. Açık rengi göz altlarına, koyu rengi ise yüz hatlarını belirginleştirmekte kullanabilirsiniz. Kuru ve hassas ciltler kremsi likit fondötenler, normal ve karma ciltlerde kremsi stik yada az yağlı fondöten ürünlerini kullanabilirler. Haftada bir kez fondöten süngerimizi yıkamalıyız. Ilık suyla ve çok minik bir şampuanla iyice yıkayıp, çok iyi bir şekilde durulamalıyız. Ardından kurumaya bırakınız. Makyaj malzemelerinizin hijyenine çok dikkat etmelisiniz.

 

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.