Gözaltı Morlukları Ve Şişlikleri İçin Maske Tarifleri

images-16-3 Gözaltı Morlukları Ve Şişlikleri İçin Maske Tarifleri  Kivi Maskesi

Kivi (yarım)

Acı badem yağı (2-3 damla)

Yapılışı; İyice olmuş kiviyi çatalla ezin ve içerisine acı badem yağını ekleyerek tahta kaşıkla karıştırın. Bu maskeyi cildinizi temizledikten sonra uygulayıp 15 dakika yüzünüzde bekletin. Ardından soğuk su ile yıkayın.

Morluklara ve göz altı şişliklerine çok iyi geliyor. Kivinin içinde bulunan C vitamini cildi canlandırır ve dinlendirir aynı zamanda acı badem sayesinde cildi derin bir şekilde nemlendirir.

İbrahim Saraçoğlu Göz Altı Morlukları İçin Lavanta Çayı Tarifi;

Aktardan alacağınız lavantayı 10 dakika demleyin ve ılımaya bırakın. Daha sonra pamuğu çaya batırın ve göz kapaklarınızın üzerine yerleştirip 10 dakika kalana kadar uzanıp gözlerinizi dinlendirin. Ardından gözlerinize mutlaka cildinize uygun göz kreminizi sürün.

Göz Bölgesinde Oluşan Koyu Halkalar İçin;

Bir taze nane demetini iyice parçalayıp ezin.

Püre haline gelmiş naneleri koyu halkalara uygulayın. 20 dakika bekletin ve durulayın.

Yıkarken bastırmadan yıkayın.

Haftada 2 kez yapabilirsiniz.

Bitki Uzmanı Ayhan Ercan’ın Göz Altı Şişlikleri Ve Morlukları İçin Tarifi;

İçtiğiniz türk kahvesinin telvesinin içine 5 damla at kestanesi yağı damlatın. Göz çevresine bu maskeyi uygulayarak uzanıp 15 dakika bekletin. Anında göz çevresindeki dolaşımı düzenliyor ve etkisini fark ediyorsunuz. Kafein kan dolaşımını düzenliyor ve ödem boşalıyor. Aynı zamanda göz altı morlukları da azaltıyor.

Göz Altı Torbaları Ve Kırışıklık İçin;

1 kaşık yoğurt ve yaş mayayı iyice karıştır. İçine 2 damla limon damlatın ve temiz cildinize uygulayın. Maske hem cildinizi sıkılaştıracak, hem de göz altı torbalarınızı azaltacaktır. Yoğurt yerine süt kullanabilirsiniz.

Bir Yorum Bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.