MP3 DİNLE, film izle , evden eve nakliyat , youtube mp3 ,

Guatr Nodül Çıktı Biyopsi İstiyorlar!

4 gün boynumda çeneme ve kulağıma vuran ağrı nedeni ile dayanamadım doktora gittim. Doktor muayene etti kulağıma boğazıma, boynuma baktı bir şey bulamadı hatta evham yaptığımı düşündü ki ben, kolay kolay doktora giden biri değilim. Benden bir şey bulamadığı için ultrason istedi. Ultrasonda guatr olduğunu ve nodüller olduğunu öğrendim. Nodüllerden bir tanesi şüpheli görünüyormuş. Nodül aslında bir çok kişi de varmış ama içi sıvı olan nodüllerin bir zararı yokmuş, bendeki nodül sert olduğu için şüpheli görünmüş. Doktor bana bir genel cerrahın görmesi gerektiğini ve belkide biyopsi yaptırmam gerektiğini söyledi. Benim boynumun ağrısının bunlarla hiç bir ilgisi yokmuş meğer. Sadece öğrenmem için sebep oldu. Bende tedirgin oldum ve Avcılar Devlet Hastanesi Genel Cerraha gittim. Orası da beni eğitim ve Araştırma Hastanesine İ.İ.A.B’ye gönderdi. Eğitim Hastanelerinde yapılıyormuş. Oradaki Genel Cerrah da aynı şeyleri söyledi ve biyopsi istedi. Çok korktuğum için gün almadım daha. Arkadaşlar biyopsi yaptıran var mı? Çok acıyor mu? Ben sonucunun kötü çıkmasından da çok korkuyorum. Beni aydınlatırsanız çok sevinirim. Aylin Berke

Comments (3)

Bende de guatr nodül çıktı. Ben de korktum ama iğne biyopsisini yaptırmadan bir şey öğrenemezdim. Doktorun söylediği gün, gün aldım ve 3 gün sonraya verdiler. Haseki eğitim ve Araştırma Hastanesinde yaptırdım. Sıra ile çağırdılar 10 dakika sürdü. Biraz iğneyi sokarken acıdı ama çabuk bitti. Ben lokal aneztezi yaparlar diye düşündüm ama uyuşturmuyorlarmış. Bence geciktirme gün al ve yaptır biyopsiyi. Daha sonra patolojiye götürmemizi istediler patolojiye götürdük 1 ay sonra sonucu çıkar erken çıkarsa telefona mesaj ile bildirceklermiş. Öyle çok kişi var ki biyopsi yaptıran. Başka türlü tedviye başlayamazsın. İhmal etme yaptır. Belki de temiz çıkacak sevineceksin. Böyle bilmeden beklemek daha zor. Geçmiş olsun.

Mesajınız için teşekkür ederim. Aslında haklısınız sonucunu bilmeden tedavi olamam. İnsan korkuyor işte. Belkide ne çıkacak diye korkuyorum. İnşallah sizinde iyi çıkar sonuç. Allah herkesin yardımcısı olsun.

Bende ince iğne biyopsisi yaptırdım Haseki Devlet Hastanesinde. Çok kısa bir işlem. Sonuçlarımı aldım ve çok şükür bir şey çıkmadı. Korkmadan yaptırabilirsiniz.

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.