Güne Mutlu Başlamanın Yolları

medi Güne Mutlu Başlamanın Yolları
Güne Mutlu Başlamanın Yolları – Anneler Soruyor

Güne mutlu başlamanın yolları; ”Güne nasıl başlarsanız öyle devam eder” dediklerini duymuşsunuzdur. Yapılan bilimsel çalışmalar bu sözü destekliyor. Hatta yalnızca nasıl başladığınız değil nasıl uyuduğunuzda çok çok önemli. Güne daha verimli ve mutlu başlayabilmeniz için bir kaç araştırma ve sonuçlar şöyle;

 Güne Mutlu Başlamanın Yolları
Güne Mutlu Başlamanın Yolları – Anneler Soruyor

Hepimiz günlük koşuşturmaların içinde çoğu zaman kaybolabiliyoruz. Beynimizden geçenleri çoğu zaman dinleyemiyor ve farkında olmadan istemediğimiz şeyleri alışkanlık haline getirebiliyoruz. İnsanların yani genel olarak normal insanların artık çok daha fazla oranda kendi iç dünyalarını ve iç kaynaklarını yönetebilir hale gelmeleri gerekiyor. Bunu temel koşulu olarak Prof. William Tiller insanların meditasyon yapmaları gerektiği görüşünde. Böylelikle kafamızdaki ”içsel gürültü seviyesi”daha azalmış olacaktır. Yani sabah biraz daha erken uyanabilmeniz mümkünse meditasyon yapmak sizi oldukça rahatlatacak. Ben işinizi kolaylaştırmak için bir kaç meditasyon ile ilgili telefon uygulamaları araştırması yaptım. Yani eğer böyle bir uygulama telefonunuzda veya tabletinizde olursa işiniz daha da kolaylaşır diye düşündüm ancak bu tür uygulamalar genellikle ücretli. Uygun ücretler olsa da indirmek istemeyebilirsiniz ama unutmayın internette bir çok meditasyon videoları mevcut durumda.

İkinci olarak şükran duygusu. Güne teşekkür ederek ve şükrederek başlamak sizi rahatlatacak ve yüzünüzü güldürecek bundan emin olun. Sabah yatağınızdan kalktığınızda olumsuz düşüncelerinizi bir kenara koyup yalnızca minnet duyduğunuz 3-4 konuya odaklanmalısınız.

iç Güne Mutlu Başlamanın Yolları
Güne Mutlu Başlamanın Yolları – Anneler Soruyor

Hedeflerinizi, planlarını ve gün içinde yapmak istediklerinizi bir liste haline getirebilirsiniz. Yazı olarak gördüğünüz her durumun sizi o hedefe daha çok yaklaştıracağından emin olabilirsiniz. Buna zaman yönetimi de diyebilirsiniz. Yönetici konumundaki insanların yapmaların çok fazla sorumlulukları olduğu için zaman yönetimi yaparak hobilerini, işlerini o listeye göre gerçekleştirirler. Yapılan bir diğer araştırmalarda başarılı insanların güne başlarken ve yatmaya hazırlanırken akıllarından yalnızca olumlu düşünceler geçirdiklerini ve hedeflerine ulaştıkları anları zihinlerinde canlandırdıklarını biliyor muydunuz ? Zihninizde ister istemez canlandırdığınız her anı bilinçaltınızın bir köşesine atılır ve sürekli olarak aynı düşünceyle günlerinizi geçirdiğinizde beyin o anın gerçek yada hayal olup olmadığını anlayamaz ve o an ile sizi buluşturmayı hedefler. Buda evrenin bir kanunu:)

Ve son olarak iç disiplin. Yapmanız gerektiğini düşündüğünüz herhangi bir hareketi, işi veya aktiviteyi ertelemeyin yapmanız gereken an da gerçekleştirin. Bu bir iç disiplindir. İç disiplininiz bir süre sonra alışkanlık haline gelecektir. Unutmayın ki kötü alışkanlıklar kolay kazanılır hayatınızı zorlaştırır, iyi alışkanlıklar zor kazanılır ancak hayatınız kolaylaşır. 🙂

Benzer Gönderiler

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.