MP3 DİNLE, film izle , evden eve nakliyat , youtube mp3 ,

Hamur İşleriniz İçin Pratik Bilgiler

images-59-1 Hamur İşleriniz İçin Pratik Bilgiler  TART HAMURU

Tart hamuru hazırlarken topaklanırsa, içine 1 adet yumurta sarısı ilave edin. Daha sonra, elinizle iyice yoğurarak yumurtayı hamura yedirin. Ayrıca hazırladığımız tartın üzeri kuruyorsa, galeta unu serptikten sonra meyveleri yerleştirin.

SEBZELİ BÖREKLER HAMURLAŞIYORSA

Sebzelerle yapılan börekler sizi hayal kırıklığına uğratıp, hamurlaşabilir. Nedeni ise, yıkanırken üzerinde biriken sulardır. Bunu önlemek için, sebzeleri yıkadıktan sonra üzerine un serpin. Böylece yufkaların yapışmasını da önlemiş olursunuz.

DİNLENMİŞ HAMUR

Hamuru yoğururken yarım saatle, iki saat arasında dinlendirmeyi unutmayın. İyi dinlendirmediğiniz hamuru istediğiniz incelikte açamazsınız. Hamuru dinlendirdiğiniz kabı unlar, üzerine ıslak bir bezle örterseniz yapışmasını önlersiniz.

UNU SAKLARKEN

Paket halinde aldığınız unu buzlukta dondurursanız, daha uzun süre dayandığını göreceksiniz. Dilerseniz birkaç paket un alarak zamanı gelince kullanmak üzere buzlukta bekletebilirsiniz. Ancak unun poşeti, kağıt olduğundan unu bir naylon torbaya koymayı unutmayın.

FIRIN TEMİZLİĞİ

Fırında kızartma yaptığınızda ya da yemek pişirdiğinizde en büyük sorun içinin kirlenmesidir. Özellikle fırının alt gözüne akan salça ve yağ damlalarını çıkarmak tam bir eziyettir. Fakat fırının alt gözündeki tepsiye bir alüminyum folyo sererseniz her kızartmadan sonra temizlemekten kurtulursunuz.

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.