Her Kadının İşine Yarayacak Makyaj ve Bakım Tüyoları

Her Kadının İşine Yarayacak Makyaj ve Bakım Tüyoları

emilia-clarke-natural-face-close-up-actress Her Kadının İşine Yarayacak Makyaj ve Bakım Tüyoları

Evet Hanımlar… Biliyorum hepimiz için makyaj yapmak tam bir sanat meselesi. Uzun uzun, yüzümüzün her bir noktası ile ayrıca bir ilgileniyoruz. Hatta bazen makyaj yapmanın püf noktalarını öğrenmek için sayısız video izler, fotoğraf inceler, dergi makaleleri okuruz. Ancak bu durum her zaman için öyle çokta eğlenceli olmuyor malesef. Çoğu zaman cildimize bakım yapmak için bile zamanımız olamayabiliyor.Özellikle de gün aşırı dışarı çıkmamız gerekiyorsa makyaj yapmak, cildimiz ile ilgilenmek imkansız hale gelebiliyor. Ancak ben sizler için her bayanın ihtiyacı olan küçük ama etkili tüyolar vereceğim. Eminim hepinizin işine yarayacaktır.

Öyleyse başlıyoruz; Pratik olmayı seven hanımlar için;

  • Tüyo 1

Ne kadar mükemmel makyaj yaparsanız yapın, kaşlarınız seyrek yada düzensiz ise kullandığınız hiçbir kozmetik ürünü kendini düzgün ve güzel göstermez. Diyelim ki; Kaş kaleminizden memnun değilsiniz yada kaybettiniz… Ne yapıyoruz? Hemen bir karanfil tohumu buluyorsunuz. Ucunu hafif çakmakla yakıyorsunuz.Yaktıktan 5 saniye sonra karanfili kaşlarınıza şekil vererek sürebilirsiniz. Hem daha kalıcı olacak hemde karanfil kaş köklerinizi besleyecektir.

kalin_kaslar_icin_4_ipucu_1439975294_6724jpg-20160428160150 Her Kadının İşine Yarayacak Makyaj ve Bakım Tüyoları

  • Tüyo 2

Aceleniz var makyaj yapacakta vaktiniz yok. Öyleyse cildinize yalnızca BB kremi sürüyorsunuz. BB krem hem cildinizi bu sıcaklarda çok terletmeyecek, güneşin zararlı ışınlarından koruyacak hem de cildinize ışıltı katacaktır. Ancak burada önemli olan cilt tipinize uygun BB krem kullanmaktır.

bb-kremler-nasil-kullanilir-1715-590x332-2 Her Kadının İşine Yarayacak Makyaj ve Bakım Tüyoları

  • Tüyo 3

Her gün saçlarınızı yıkamak istemeyebilirsiniz. Yada çabuk yağlanan bir saç tipiniz olabilir. Bunun için size kuru şampuan öneriyorum. Özellikle gidip bir kozmetik dükkanından almanız şart değil. Evde de kendi kuru şampuanınızı yapabilirsiniz. Şöyle ki; 1 bardak kakao, isteğe bağlı miktarda nişasta ve az miktarda karbonatı bir kapta karıştırıyorsunuz. Sonra allık fırçası ile saç diplerinize çok bastırmadan sürüyorsunuz ardından saçlarınızı öne atıp sallıyorsunuz ve saçlarınızın sönük ve yağlı duruşundan kurtuluyorsunuz.

Not: Nişastanın miktarını saç renginize göre ayarlayabilirsiniz. Saçlarınızın rengi açık ise nişastayı daha fazla koymalısınız. maxresdefault-2 Her Kadının İşine Yarayacak Makyaj ve Bakım Tüyoları

  • Tüyo 4

Deodorant bana fayda etmiyor. Koltuk altlarım kokuyor diyorsanız. Duş sonrası henüz koltuk altlarınız ıslak iken karbonat ile peeling yapabilirsiniz. Hem oradaki mikroplar yok olacak hem de 24 saat boyunca teniniz hiç kokmayacaktır. Deneyin !

izbavit-sya-ot-zapaha-pota-999x516 Her Kadının İşine Yarayacak Makyaj ve Bakım Tüyoları

  • Tüyo 5

Kirpikleriniz uzun ve dolgun görünsün istiyorsanız; Rimelinizi sürmeden önce kirpiklerinize bebek pudrası sürün. Ancak daha uzun vadede bir çözüm için LR kirpik serumunu şiddetle önerim. Oldukça tercih edilen bir ürün.

makyaj_trendleri13-1024x740 Her Kadının İşine Yarayacak Makyaj ve Bakım Tüyoları  LR-Kirpik-Serumu-Deluxe-Activating-Lash-Serum Her Kadının İşine Yarayacak Makyaj ve Bakım Tüyoları

  • Tüyo 6

Eğer dolgun dudaklara sahip olmak istiyorsanız dudağınızın ortasına açık renkte dudak kalemi sürebilirsiniz.

indir-33-2 Her Kadının İşine Yarayacak Makyaj ve Bakım Tüyoları

 

 

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.