MP3 DİNLE, film izle , evden eve nakliyat , youtube mp3 ,

İbrahim Saraçoğlu Vitiligo Tedavisi İçin Kür

images-58-1 İbrahim Saraçoğlu Vitiligo Tedavisi İçin Kür  Vitiligo özellikle yaz aylarında güneşle beraber daha çok belirir. Halk arasında ALA hastalığı da denmektedir. Yüzde, bacaklarda, genital bölgede ve vücudun değişik yerlerinde görülebilir Vitiligo hastalığı. Çok fazla güneş bu hastalığı daha da şiddetlendirir. Bu hastalığın tıbta tedavisi bulunmamaktadır.

Vitiligo hastalarının öncelikle güneşten korunması, domates ve sarımsaktan uzak durmalarını önerdi Prof. İbrahim Saraçoğlu.

Yulaf samanı çayı ile yüzünüzü yıkayın.

Yeşil kurutulmuş 2 tutam yulaf samanını bir iki bardak suda 5 dakika kaynatın ve yüzünüzü bu suyla iyice ıslatın. Yüzünüz kurudukça, yüzünüzü yulaf samanı suyu ile ıslatmaya devam edin. Yulaf samanı suyunu haftada en az 4 kez yapmalısınız. Vitigilonun olduğu her yere aynı işlemi yapın. Yıkamanıza gerek yok. Aynı zamanda tedavinin devamı olarak bir ay lavanta çayı içmelisiniz. Bir bardak suda, 1 tatlı kaşığı lavantayı 5-6 dakika kaynatın ve bunun suyunu ılınınca için. 1 ay boyunca yapacağınız bu kürü vitiligo olmayan yerlerinize de sürebilirsiniz. Bir ay sonra Karabaş çayını yapmalısınız. 5-6 başak mor renkli karabaşı 5-6 dakika kaynatın ve çay olarak için.

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.