Kalp Dostu Yiyecekler

indir56 Kalp Dostu Yiyecekler  Fındık; Fındık, önemli bir miktarda yağ içerir. Ama bu yağ, kolesterol oranını düşüren, mono doymamış yağdır. Ayrıca fındıkta damarları koruyan E vitamini bol miktarda bulunur.

Zeytin Yağı; Doymuş yağlar yerine, zeytinyağı kullanırsanız, kanınızdaki kolesterol miktarı azalır ve kan basıncı düzene girer.

Pirinç; Pirincin kolesterol ile savaştığı, çok eski yıllardan beri bilinmektedir. Ayrıca pirinç, bol miktarda, E ve B vitamini de içerir.

Domates; Domatesin kırmızı renk almasını sağlayan likopen isimli bileşim, damarlarda kolesterolün birikmesini önler. Özellikle domates salçasının kolesterole karşı iyi bir silah olduğu belirtilir.

Elma; Elmada bulunan ve pecin adı verilen lif, kendini kolesterole bağlar. Böylece kolesterolün damarlardan geçmesini önler. Elma, düzenli olarak yenirse, kalp hastalığına yakalanma tehlikesi azalır.

Soğan; Soğanın içerdiği maddeler, kolesterolün kilitlenip damarlarının duvarlarına zarar vermesini engelliyor.

Sarımsak; Sarımsak, kandaki kolesterol oranını düşürür, kan pıhtılarının, damarları tıkanmasını engeller, bağırsakları cilalar.

Yulaf; Yulaf ve yulaf gevreği, kolesterolün bir etiler
topkapi
kurtkoy numaralı düşmanlarıdır. Yulaftaki lif, kendini kolesterole bağlar ve kolesterolü vücut sisteminden dışarı çıkarır.

 

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.