19th Ave New York, NY 95822, USA

Kıvırcık Saçlar İçin Öneriler

images (3)Bakımlı kıvırcık saçlar oldukça güzel dir. Düz saçlı bayanlar kıvırcık saçları olsun ister. Kıvırcık saçlı bayanlar da düz saçları olsun isterler. Kıvırcık  saçların bakımı aslında göründüğü kadar kolay değildir. Bakımı çok zordur. Gün aşırı, hatta her gün yıkanmak ister. Çünkü kıvırcık saçların şekil alması için sürülen şekillendiriciler saçta ağırlaşıyor ve kötü görünüm oluşuyor.

Kıvırcık saçların bakımı dediğim gibi gerçekten zordur. Benimde saçlarım kıvırcık ve çevremdeki herkes çok beğenir. Oldukça da uzundur. Uzun ve kıvırcık olunca bakımı daha da zor oluyor. Benim saç şekillendirmede kullandığım vazgeçilmezim pantenin onarıcı ve şekillendirici bakım kremi. Saçlarımı gün aşırı yıkıyorum. Bu saçların en zor yanı ise sadece banyoda kremli iken taranması. Kıvırcık saçlar kuru iken taranmaz, elektriklenir ve kötü görünüm oluşur. Havada uçuşan saç telleri olur.

Saçlarınızı gün aşırı yıkayın

Banyodan çıkmadan saç kremi sürün ve tarakla tarayın

Banyodan çıkmadan son olarak soğuk su ile yıkayın(daha parlak olacaktır)

Banyodan çıktıktan sonra havlu ile saçınızı öne atarak sarın ve kafanızı kaldırıp havlu içinde biraz bekletin

Saçınızı yine öne atarak panten’in şekillendiricisini sürün. Şekillendirici elektriklenmesini önleyecektir.

Yine saçınızı aynı şekilde(öne doğru ) kaldırmadan kurutma makinesi ile kurutun

Kuruturken saçlarınızı avucunuzun içine alarak hafif hafif ovun ki saçlarınızın bukleleri şekil alsın. Bir nevi bigo görevi görüyor.

Şaçlarınızı kuruturken saçınızı çok fazla kurutup yıpratmayın hafif nemli kalsın.

Hatta evinizde minik kelebek tokalar varsa, tutam tutam saçınızı tokalarla toplayıp kafanızda bekletin ve dahada şekil alarak kurumuş olacaktır.

Ben evdeki penslerle bu işlemi yapıyorum. Daha sonra kurutma makinasını çok az bu tokaların üzerine tutun.

Bir saat sonra açtığınızda saçlarınızın buklelerinin ne kadar şekilli ve gür durduğunu göreceksiniz.

Ben saçlarımın gür ve daha kabarık durması için öne doğru kurutuyorum. Eğer siz fazla kabarık olmasını istemiyorsanız öne atmadan, yine saçlarınızı avuç içine alıp ovarak kurutabilirsiniz. Elinizle yaptığınız ovma işlemi, kuaförde yapılan bigo görevi görüyor ve ben yıllardır bu yöntemi uyguluyorum.  Uzun süre bu şekillendiriciyi hiçbir yerde bulamadım ve çok zorlandım şekil vermekte. Oldukça memnunum ve tavsiye ederim.

images (2)kıvır

Leave a comment