LR MSM Vücut Jeli Etkisi

msm1 LR MSM Vücut Jeli Etkisi  LR aloe Vera ürünleri içinde en çok merak edilen jel kremlerden biridir. MSM vücut jel krem Cilt lekeleri için kullanabildiğimiz gibi, aynı zamanda ağrı hafifletici özelliği nasıl oluyor. Bunu kısaca size şu şekilde açıklamaya çalışacağım.

Methyl-Sulfonyl-Methan (MSM) açılımı olup, eklem sıvısında bulunan bir kükürt bileşendir. cildimize rengini veren melanin pigmentleridir. MSM koyu renk pigmentler yerine açık renk pigmentlerin üretimini arttırarak lekelerin açılmasına yardımcı olur. Jel’in içerisindeki “ayı üzümü” renk açma özelliğinden dolayı MSM jeli cilt lekelerinde öneriyoruz.

MSM jel kremin içindeki “söğüt kabuğu özü” ise ağrılarda etkili olduğu için jel ağrılar için de kullanılmaktadır. Özellikle sırt ağrıları, eklem ağrıları ve baş ağrısı vb… destekleyici jel olarak önerebiliyoruz.

Bu makalemde MSM Je’lin ağrı kesici özelliğindeki deneyimimi yazmak istedim!

Benim 23 yıldır göğsümde birçok küçük fibrokistler bulunuyor. Bu fibrokistlerin ağrısının ne kadar çok ağrı yaptığını birçok kadın bilir. Hatta çevrenizdeki bir çok kadında da bu kistler vardır. Uzun yıllardır her sene kontrollerimi yaptırırım ve bir kaç senede bir de mamografi çektiririm. Doktor kontrol altında tutulması gerektiğini söylemişti. Çok şükür ki kötü bir şey yoktu. Rutin kontrol’dü bunlar. Bu kistler hareket ettikçe, adet dönemlerinde ve bazen de kollarımızı hareket ettirdiğimizde bile ağrıyabiliyor. Bu ağrılar bazen çok şiddetli olabiliyor ve kistlerin olduğu yerler çok sıcak oluyor. Bu da hayat kalitemizi azaltıyor. Doktor bana ağrılarımın dinmesi için ne zaman ağrı kesici istediysem, ağrı kesici ilaç önermiyordu yada herkesin kullandığı hafif ağrı kesici veriyordu. Ağrı kesici ilacın çok etkili olmayacağını söylüyordu. Ayrıca kahve ve sigara bu ağrıları tetikliyordu. Bir gün yine ağrılarım çok artmıştı ve elimle dokunamıyordum. MSM vücut jeli bir anda fark ettim ve eğer ağrılara iyi geliyorsa niye göğsümde de etkili olmasın dedim ve sürdüm. Önce bir serinlik oldu ve kısa bir süre sonra ağrım hafifledi rahatladım. Bir müddet sonra tekrar hafif hafif ağrı çoğalmaya başladı ve tekrar MSM jel kremi sürdüm. Günde bir kaç kez sürebilirsiniz. Bu beni çok mutlu etmişti. Umarım sizde memnun kalırsınız. Ben göğsümün her yerine sürmedim. Sadece kistlerin ağrı yaptığı yerlere (göğsümün yan taraflarına) sürdüm. Sizde bu şekilde kullanabilirsiniz. MSM jel krem hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz diğer makalelerimde açıklamalar mevcut. Bir göz atın derim.

 

 

msm2 LR MSM Vücut Jeli Etkisi

Benzer Gönderiler

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.