LR PROBIOTIC 12 Nedir?

images-76-1 LR PROBIOTIC 12 Nedir?  Probiyotik nedir? Sindirim sisteminde yaşayan mikroorganizmalar dır. Sindirim sistemimiz de hem iyi mikro mikro organizmalar var hem de kötü mikroorganizmalar vardır.  Sağlıklı bir sindirim sisteminin olmazsa olmazıdır. Yüksek derecede bağışıklık sistemi üzerinde Önemli etkiye sahip bileşenler. probiyotikler canlı bakteri veya mayaları içeriyorlar.  Yapılan çalışmalar üzerinde, probıyotikler sindirimin etkinliğinin Ve gıdalarla alınan bazı vitamin ve minerallerin emiliminin yardımcı olmasına, kabızlığın iltihaplı bağırsak hastalıklarının veya enfeksiyonlarının azaltılmasına vücudumuzun özellikle toksik, bakterilerle savaşmasında Önemli görevi olan karaciğer ve böbreğin yükünün azaltılmasında ve en önemlisi de bağışıklık sisteminin etkili olan bileşenlerdir. Aslında bakteri dengesinin korunmasında yardımcı olmamız lazım. Özellikle stres ve hastalık durumunda veya oldukça yüksek miktarda antibiyotik tükettiğimizde vücudumuzda bu bakterilerin dengesi azalmış oluyor. Bu azalmanın sonucunda da çeşitli  rahatsızlıklara neden oluyor. Klinik çalışmalarla ispatlanmıştır. Bu nedenle stres hastalık varsa veya antibiyotik durumu varsa vücudumuzdaki bağırsaklarımızda bulunan mikroorganizmaların  hem sayısı azalıyor, hem de aktivitesi azalmış oluyor. Genel olarak ana sınıflara ayırabiliriz; bunlardan en önemlileri Laktobacillus, Bifidobacterium ve streptoccoccus. Bunların bir de alt sınıfları var. Bunlar ana temel sınıfları diğerleri ise bakterilerin çeşitliliğini belli eder. Bu türlerin yediğimiz gıdalardan olsun veya takviye edici gıda’dan olsun bu türlerin sayısı ne kadar çoksa vücudumuz İçinde yararlılığı ve çeşitli o kadar fazla olmuş oluyor. Önemli olan temel gıdalar içeren bakteri probiyotiklerden hem de bunların türleri olan mikroorganizmalardan oldukça fazla sayıda tüketebilmek, bizim en önemli günlük diyetin amaçlarından Bir tanesi olmalıdır.
Bir de prebiyotikler vardır… Bunların probiyotiklerden ayrımı; Bağırsaklarımızda yaşayan canlı ve yararlı mikro organizmalardır. Prebiyotikler ise; canlı mikroorganizmaların  gelişmesi için gerekli olan sindirilemeyen lifli gıda bileşenleri diyebiliriz. Prebiyotik, probiyotiklerin ana gıdası diyebiliriz.  Probiyotik tüketebiliriz ama muhakkak yanında da prebiyotik tüketmek gerekiyor. Çünkü lifli gıdalar olup, zengin bileşenlerdir. Bağırsak florasının bileşimini aktivitesini olumlu yönde etkileyerek bağırsak hareketlerini düzenlemekte, aynı zamanda kalsiyum ve Magnezyum gibi minerallerin hem emilimini, hem de vücut için yararlılığını oldukça artırır. Tek başına probiyotiklerle değil, günlük yaşantımızda prebiyobiyotikleri de diyetimize eklicez
Probiyotik ve Bağırsaklar arasındaki ilişkide ise; bağırsaklarımız vücudumuzdaki en önemli organlardan bir tanesidir. Fiziksel olarak da en çok yer kaplayan organlarımızdan biridir. Sindirim sistemimizin belkide ana kumandası dır. Eğer iyi bir bağırsak hareketleriniz varsa, bağırsak sisteminiz düzenli çalışmaya sahipse vücudunuzdaki yağ tutumu bir o kadar azalmış oluyor. Bağırsaklar kilo kontrolü olarak da düşünebiliriz. Vücuttaki mutluluk hormonunun%95’i yine Bağırsaklardan salgılanıyor. Bu nedenle de psikolojik hormonunun salgılanmasında çok önemli bir etkisi var. Bir nevi vücudun ikinci beyni diyebiliriz. Bağırsaklarımızın sağlığına probiyotikler ile gerçekleştirebiliyoruz bu nedenle de günlük diyetimizde çok çok önemli bir yer tutmaktadır.
Probiotic 12 de neler var; İçerisinde 12 farklı bakteri kültürü toplamda 1 milyar bakteri kültürü barındırıyor içerisinde. Böylelikle bağırsak florasının sağlıklı ve dengeli olmasına yardımcı oluyor probiyotik çeşitliliği önemlidir. İçerisinde prebiyotikleri de barındırıyor. Probiyotic 12 ünlü bilim adamları ve Uluslararası probiyotik uzmanlarının işbirliğiyle geliştirilmiştir.

LR Probiyotik için form doldurabilirsiniz. En yakın zamanda dönüş yapılacaktır.

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.