Mükemmel Bir Cilde Sahip Olabilirsiniz

mükemmel Mükemmel Bir Cilde Sahip Olabilirsiniz  Cildinizin ihtiyaçlarını belirliyerek, içten destek sağlayarak ve makyaj öncesi minik hileler yaparak kusursuz bir görünüme sahip olabilirsiniz. İyi dinlenmiş, nemlendirilmiş ve besin takviyesiyle güçlendirilmiş bir cildin günden güne ışıldayacağını görebilirsiniz.

Güneş ışınlarını uzun süre maruz kalmamak, günde en az 1,5-2 litre su tüketmek, sabahları ilk olarak aç karnına iki bardak su içmek, sigaradan uzak durmak, alkol ve kafein içeren sıvı gıdaları tüketmemek cildiniz için uzun vadede yapacağınız en iyi şeyler. Hayatınıza uyarlayacağınız bu minik kurallarla büyük değişimler yaratabilirsiniz. Ayrıca C ve E vitamini içeren kremler kullanmak cildiniz için çok faydalı olacaktır.

Hava şartlarının cildinizi olumsuz etkilemesine izin vermeyin. Günlük el ve yüz temizliğinde deriyi kurutmayan temizleyicileri, eğer kuru bir cilt tipine sahipseniz nemlendiricili temizleyicileri tercih etmelisiniz. Kış koşulları cildi yorsa da güneşe hassasiyet yaratan bazı estetik ve kozmetik işlemler için en uygun mevsimdir. Kış mevsimi leke tedavisi, peeling ve bazı lazer uygulamaları için değerlendirilebilir.

Mükemmel cilde giden ilk yol temizlikten geçiyor. Cildinizi temiz tutmak çok önemlidir. En çok yapılan hatalardan biri ise cilde uygun ürün kullanmamak. Bir cilt uzmanına danışarak ürünlerinizi belirlemelisiniz. Cildinizi yer çekimine karşı uyarmak cildiniz için yapabileceğiniz en önemli hareketlerden biri. Merkezden yukarıya doğru hareketlerle kaslarınızı kuvvetlendirebilirsiniz. Bölgesel sorunlara karşı savaş da çok önemli. Bazı cilt problemlerine ev yapımı uygulamalarla çözüm getirebilirsiniz. Örneğin limonu bebek pudrasıyla karıştırıp maske yapmak doğal bir kurutucu görevi görür. Ayrıca içeriden destek de cildiniz için çok faydalı olacaktır. Antioksidan ve vitamin takviyelerini uzman kontrolünde alabilirsiniz.

Cildinize İçten Destek!

Haftada iki kez yağlı bir balık cinsi tüketmeye çalışın. Ya da balık yağı hapı kullanabilirsiniz. Balıkta bulunan Omega3 yağı cildinizin daha esnek olmasında oldukça etkili.

Şekerli yiyeceklerden, alkol ve kafeinden uzak durmak cildiniz için atacağınız en doğru adım olacaktır.

Bol bol yeşillik yemeye özen gösterin. Yüksek oranda vitamin, kalsiyum ve demir içeren yeşillikler cildinizin çok daha dirençli olmasına yardımcı olacaktır.

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.