MP3 DİNLE, film izle , evden eve nakliyat , youtube mp3 ,

Neden Aşık Oluyoruz?

ask500_15674036764fdad370efd68-253x300 Neden Aşık Oluyoruz?  Neden Aşık Oluyoruz?

Aşkın pek çok nedeni vardır. Fiziksel çekimin yanında kişiler genellikle kendileriyle aynı ilgi alanları ve zevklere sahip kişilere karşı yakınlık duyuyorlar. Hepimiz kendi hayat deneyimlerimiz ve bunların üzerimizde bıraktığı etkilerden oluşan bir psikolojiye, karaktere sahibiz. Ancak çoğu zaman bunun farkında bile olmayız. Psikolojimiz henüz algılayamadığımız endişe, korku ve savunma mekanizmalarını barındırır. Hayatımızı bazı noktalarda nasıl içgüdüsel bir boyutta yaşıyorsak bazı noktalarda da bilinçaltımıza yerleşen, psikolojik durumumuzu ve hatta genel karakter özelliklerimizi belirleyen bu bazı etkenlere göre yaşarız.

Herkesin karşısındaki insanın psikolojik durumunu değerlendirme becerisi vardır. Genellikle aşık olduğumuz kişiler bizim psikolojimizi tamamlayacak bir psikolojik yapıya sahip kişilerdir. Bu bilinçaltı uyumun sebebi bizim deneyimlerimizi tamamlayacak deneyimlere sahip bir kişi bulmamızdır. Bu kişi bize çok benzeyen biri olabilir ancak genellikle bir şey öğrenebildiğimiz ve olaylara karşı bizimkilerden farklı mekanizmalar geliştirmiş birini ararız. Bir kişi için ideal kişi ideal eş, hayatta benzer konularla mücadele etmek zorunda kalmış ancak bunlarla başa çıkabilmek için farklı yollar geliştirmiş kişi olacaktır. Diğer yarımız kavramı kendimizi psikolojik açıdan bir bütün halinde hissedeceğimiz kişi olacaktır.

Karakter ve kişisel özellikleri bir kenara koyarsak, fiziksel olarak genellikle zıtlıklar bizi çeker. Karşımızdaki kişide kendimizin zıttı olan fiziksel özellikleri ararız. Erkekler daha yumuşak hatlı ve kıvrımlı vücutları tercih eder. Geniş kalçalı, ince belli, uzun bacaklı ve yuvarlak göğüslü, yani kendilerinin asla sahip olamayacakları özelliklere sahip olan kadınları daha çok beğenirler. Küçük çene ve burunlu, düz karınlı kadınlar avantajlıdır.

Kadınlarda erkeklerde kendilerinden farklı özellikleri ararlar; geniş omuzlar, dar kalçalar, güçlü bacaklar ve kaslı kollar. Ancak bazı istisnalar da vardır; fazla alkol kullanan erkekler daha küçük göğüslü kadınları ve büyük burunlu erkekler genelde tahta göğüslü kadınları tercih eder. Ayrıca dışadönük erkekler seçimlerini çok büyük göğüslü kadınlardan yana kullanmaktadır.

Related Posts

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.