Nemli Ortamlar İçin Kedi Kumu Kullanın

kedi Nemli Ortamlar İçin Kedi Kumu Kullanın  Eve girdiğimizde bazen tuhaf ama rahatsız edici bir koku duyarız. Apartman içlerinde de olur bazen bu koku. Havasız kalmış deriz. Eve girdiğimizde camları açarız ki ev havalansın ve koku gitsin diye. Oysa bu koku orada nem rutubet olduğunu gösterir. Hatta bazen giyecek dolabımızı açtığımız da da duyarız bu kokuyu. Kedi kumunun bu kokuları yok ettiğini biliyor muydunuz?

Odaya girdiğinizde koku hissediyorsanız orada rutubet, nem var demektir. Odanızın her köşesine küçük keseler koyduğunuz kedi kumunu yerleştirin. Dolap arkaları, yatak arkaları evin duvarları genelde en çok rutubeti barındıran yerlerdir. Eğer kedi kumu yok, ne yapacağım diyorsanız? Küçük kesenin içerisine mangal kömürü koyun ve rutubet olan yerlere yerleştirin.

Evin duvarındaki nem ve rutubet hem kötü koku, hem de duvarda yeşil, siyah leke kalmasına neden olur. Duvardaki bu rutubeti yok etmek için ise; Önce duvarı elektrikli süpürge ile süpürüp, daha sonra suyun içerisine boraks ekleyin ve bu su ile duvarı silin. Boraks bulamazsanız suya çamaşır sodası ekleyin. Boraks eczanelerde ve deterjan satan dükkanlarda bulabilirsiniz. Daha sonra keselere ya da küçük bir tasa koyduğunuz kedi kumunu odada bırakın.

Dolaptaki kokuyu yok etmek için; Öncelikle dolabın içindeki her şeyi boşaltın. Temiz bir bez ve duru su ile silin. Suyunuzun sapsarı olduğunu göreceksiniz. Daha sonra sirke ya da karbonatlı su ile silin durulayın. Aldığınız kedi kumunu küçük keselere koyup dolap içlerine asın. Ağzı açık bir kasede evinizin herhangi bir yerine de koyabilirsiniz bu kedi kumunu. Bir zaman sonra kedi kumunun nemi çektiğini ve kumun nemlendiğini göreceksiniz. Kötü kokular gidecektir. Apartman içlerine de koyabilirsiniz bu kumu.

Bir Yorum Bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.