MP3 DİNLE, film izle , evden eve nakliyat , youtube mp3 ,

Otolog Fibroblast İle 10 Yaş Gençleşin!

indir-13-2 Otolog Fibroblast İle 10 Yaş Gençleşin!  Günümüzde, sağlıklı, genç ve güzel olak herkesin isteği. Başta Avrupa ülkeleri olmak üzere ülkemizde de otolog fibroblast enjeksiyon yöntemi tercih edilmeye başlandı. Kulak arkasından alınan bir parça dokunun, laboratuvar ortamında, cildin genç kalmasını sağlayan fibroblastlarına ayrılıp çoğaltılması yöntemidir. Çoğaltılan hücreler, yüze tekrar enjekte edilmektedir. Bu hücreler kollajen sentezleyerek derinin yeniden yapılanmasını sağlar.

Bu uygulama ile cildin ışık yansıması değişir. Yaşlanan cilt hem kolojen hem de sıvı ve hücre kaybediyor. Hücre kaybına bağlı olarak sıvı  tutma kapasitesi de düşer. Kaybolan sıvı ile ciltte aydınlık olan görüntü gider ve çökme görülür. Otolog fibroblast ile kollajen sentezlenerek derinin yeniden yapılanması sağlanmaktadır. Bu da cildi pırıl pırıl yapar.

Bu yöntemle yüzdeki kırışıklıklar ve çatlaklar gibi derin olukların tedavisi, dudakların biçimlendirilmesi, akne izlerinin tedavisi, hatta uzun süreli deri yaralarının ve izlerinin tedavisi için kişinin kendine ait (otolog) canlı alt deri hücreleri (fibroblast) dolgu maddesi olarak kullanılır. Kırışıklık düzeltmede en çok uygulanan bölgeler göz kenarı, kaz ayağı bölgesi, burun dudak hattı, dudak kenarıdır. Ayrıca kellik tedavisinde de kullanımı yer almaktadır.

Uygulama herkese rahatlıkla yapılabilir. Özellikle 30-55 yaşları arasında cildin reaksiyonlarına tepki verme hızı yükselir.

İlk enjeksiyon ile mekanik bir doluluk hissedilir. 3 hafta ara ile 3 tekrar yapılır. Değişiklikler 6-8 haftada görülür. Tedavi ardından 12-24 ay boyunca kademeli olarak düzeltme sağlar. bazı araştırmalarda, dağılmadan 2-4 yıl sürdüğü bildiriliyor.

PRP indirekt kök hücre tedavisidir. Fibroblast enjeksiyonunda direkt hücre verilir.

Alışagelmiş dolgu maddelerinden en önemli farkı, uzun etkili bir yöntemdir. Dolgu maddelerinin aksine, kişinin kendi hücrelerinden elde edilen bir yöntem olarak, kişinin doğal güzelliğini ortaya çıkartmaya yardımcı olur, cildini yeniler. Yan etkiler açısından da oldukça güvenlidir. Uzun dönem için bir yatırımdır.

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.