MP3 DİNLE, film izle , evden eve nakliyat , youtube mp3 ,

Reflünüz Var İse Bu Çayı Deneyin !

1020777_620x413 Reflünüz Var İse Bu Çayı Deneyin !  Reflünüz Var İse Bu Çayı Deneyin !

Bir çok insanın sorunu olan reflü problemi artık sizler için bir sorun olmaktan çıkıyor. Öncelikle reflüye sebep olan şeylerden biraz bahsedelim. Bir kavanoz düşünün içi boşken çevirdiğinizde dışarıya su damlar mı? Hayır. Çünkü içi boştur yada kapağı sağlamdır dışarı su sızmaz. Ancak kavanozun içi dolu ve kapağı da gevşek ise çevirdiğinizde dışarıya muhakkak su sızdıracaktır. Midenizi de bir kavanoz olarak düşünün. Midenizin kapağı gevşek ise yemek borunuza asit kaçırır buda sizi rahatsız eder. Yani reflüye sebep olur. Peki bu kapağı gevşeten unsurlar nelerdir? Yağ, domates, portakal, bitter çikolata, acı biber, baharatlar, mentol, nane ve filtre kahve. Bunlardan uzak durmanız gerekir.

Zahide Yetiş programına konuk olan Prof. Dr. Canfeza Sezgin Reflüsü olanlar için çay tarifi verdi. Bu çayı yaparak reflünüzden kurtulabilirsiniz. Peki o çay tarifi nedir?

  • Hatmi yaprağı veya kökü ( 1 tatlı kaşığı)
  • 1 bardak soğuk su

Hatmi yaprağını biraz ufalayınız. 1 Bardak soğuk su ilave ediniz ve 2 saat kadar bekletin. Ara ara da karıştırınız. Daha sonra bu karışımı bir kaba alarak ocakta 5 dakika kadar kaynatmadan kısık ateşte ısıtın. Hafif ısıttığınız bu karışımı süzerek bir bardağa koyunuz. Sabah, öğlen, akşam  yemekten yarım saat önce içiniz. (Mide yaralarına iyi gelir)

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.