MP3 DİNLE, film izle , evden eve nakliyat , youtube mp3 ,

Saç Boyatmak Bebek İçin Zararlı

images-15-1-300x158 Saç Boyatmak Bebek İçin Zararlı

Hemen hemen hepimizin yaşadığı hamilelikte saç boyanır mı sorusuna uzmanlarımızdan yanıt! Uzmanlar hamilelikte saç boyatma konusunda ikiye ayrılmaktadır. Bazı uzmanlar hiç bir sakıncası yok diye açıklama yaparken. Bazı uzmanlar ise sakıncalı olduğunu söylemektedirler.

Hamileliğin ilk üç ayında saç boyatmak bebek için zararlı. Uzmanlar, hamileliğin ilk üç aylık döneminde saç boyatmanın bebeğe ciddi şekilde zarar vererek katarakt veya beyin tümörlerine yol açabileceğini söyledi. Uzmanlar, eskisinden çok daha güvenli olsa da boyaların içindeki kimyasalların gelişmekte olan fetüs için risk teşkil edebileceğini söylüyor. Dip boya yaptırmak istiyorsanız, bebeğin ilk üç ayından sonra bitkisel saç boyaları kullanılabileceğini söylüyor. Gebeliğin ilk üç ayında saç boyatma, saç renginin açılması, perma ve düzleştirici yapılmamalıdır. Bu işlemler havalandırması çok iyi olan yerlerde uygulanmalıdır. İşlem öncesi ve sonrası kuaförde beklenip o hava solunmamalıdır.

Kuaförde çalışan hamile bayanlarında çok dikkatli olması gerekir. Çalışma saatleri ve kimyasallara maruz kalmaktan çekinmelidirler. Kuaför salonunun çok iyi havalandırılıyor olması, koruyucu eldiven ve kıyafetler giyilmesi, işlem yapılan yerde bir şeyler yiyip içmeyerek kendilerini koruyabilirler.

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.