Serdar Ortaç MS Hastalığına Mı Yakalandı?

8314-serdar-ortac-278x300 Serdar Ortaç MS Hastalığına Mı Yakalandı?  Serdar Ortaç MS Hastalığına Mı Yakalandı?

Sizlerinde bildiği gibi Serdar Ortaç kısa bir süre önce İrlandalı Chloe ile hayatını birleştirmişti. Nikahından sonra çıktığı ilk konserinde mutluluğu gözlerinden okunan Ortaç; “Hayatınızın aşkınızı bulduktan sonra benim gibi 44 sene beklemeyin’’ dedi. Hep kendisine, “Bir gün gelecek ve aşk beni bulacak’’ dediğini söyleyen sanatçı, “Sonunda Chloe çıktı karşıma. Chloe’den önce ve Chloe’den sonrayı hep anlatacağım sizlere’’ diyerek konserine devam etti.

Suadada görkemli bir nikah töreni ile dünya evine giren çiftin kötü bir haber ile sarsıldıkları iddia edilmektedir. Bir süredir kas ağrılarından şikayet eden Ortaç, cuma günü Maslak Acıbadem Hastanesi’ne giderek muayene oldu. MS teşhisi konan Ortaç’a kortizon tedavisi uygulanmaya başlandığı söylentiler arasında.

Peki MS hastalığı nedir? MS hastalığı, diğer bir adıyla multiple skleroz, beyin ve omurilik (merkezi sinir sistemi) hastalığıdır. Bu hastalığa multiple skleroz denmesinin nedeni hastalık beyin ve omuriliğin bir çok yerinde sertleşmiş dokular oluşturur. Merkezi sinir sistemi sinirler boyunca vücudumuzun farklı yerlerinde elektriksel mesajlar gönderen bir telefon santrali gibidir. Bu mesajlar bilinçli ve bilinçsiz tüm hareketlerimizi kontrol eder.

 

Related Posts

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.