MP3 DİNLE, film izle , evden eve nakliyat , youtube mp3 ,

Sertleşen Topuklarınız İçin Neler Yapabilirsiniz?

images-540 Sertleşen Topuklarınız İçin Neler Yapabilirsiniz?

Sertleşen Topuklarınız İçin Neler Yapabilirsiniz?

Topuk çatlakları hem ağrılı olur. Hem de görüntü olarak bayanları çok rahatsız eder. Özellikle yazın açık ayakkabı giydiğimizde daha da rahatsız oluruz. Topuk çatlaklarını aslında daha da sertleşmeden önlemini alabiliriz. Bununla ilgili daha önce de, yazılarımda da sizlerle paylaşmıştım. Daha önceleri Medical Ayak Bakım Uzmanı olarak çalıştığım zamanlarda, bu sorunla çok karşılaşıyordum. Topuklarım sertleşiyor, kalınlaşıyor, ne yapabilirim? diye gelenlerin sayısı oldukça fazla idi. Hatta iyice kalınlaşıp, yarıklar oluşmaya başlayan topuk şikayetleri de oldukça fazla. Şimdi size hem evde yapabileceklerinizi anlatacağım. Hem de Medical Ayak Bakımı Merkezlerinde yapılan işlemleri.

 

images-634 Sertleşen Topuklarınız İçin Neler Yapabilirsiniz?

Evde yapabilecekleriniz;

Her akşam eve geldiğinizde, ayaklarınızı ılık su ile yıkayın ve topuk temizleyicisi ile hafif hafif bastırmadan temizleyin. Bu temizlik sizin topuklarınızın rahatlamasını ve ölü kalın derinin çoğalmasını engelleyecektir. Her akşam yatmadan önce nemlendirici sürün. Nemlendirici olarak size benimde çok sevdiğim ve uyguladığım bir yağı öneriyorum. Bu yağ Ozon yağı. Ozon yağı hem nemlendirecek. Hem de ayağınıza bakım yapacaktır. Kokusu biraz ağırdır ama kullandıktan sonra faydasını göreceksiniz. Ozon yağını cildinize de uygulayabilirsiniz.

images-825 Sertleşen Topuklarınız İçin Neler Yapabilirsiniz?

Limonu ortadan ikiye kesin üzerine tuz ya da şeker koyarak, topuğunuz da gezdirin. Sertleşmiş olan topukları yumuşatacaktır. Ayağınızı iyice ovduktan sonra yıkayın ve nemlendirici sürün. Nemli bir tülbenti ayağınıza sarın ve sabaha kadar öyle uyuyun. Hatta eviniz de kalan limonun posasını tırnaklarınızın diplerine sürün ve ovun.

 

 

 

images-729-300x158 Sertleşen Topuklarınız İçin Neler Yapabilirsiniz?  Medical Ayak Bakımı

Ayak Bakımı için gittiğiniz Medical Ayak bakımında, ayak bakımı frezelerle suda bekletilmeden yapılır. Frezeler ayağa yapılacak işleme göre değişiyor. Siteril bir ortamda ağızlık ve eldiven kullanılarak yapılır. Bu salonlarda ayağınızla ilgili her sorun gideriliyor. Topuk çatlakları, yada kalınlaşmış topuklar, freze ile temizleniyor. Ölü deriler alınıyor. Eğer Topuklarda yarıklar varsa ince bir uçla topuklardaki yarıkların arası da temizleniyor. Bu temizlik düzenli olarak yapıldığında yarıklar kapanıyor. Ayda bir bu tedavi uygulanmalıdır. Daha sonra o temizlenen ayaklara Ozon Yağı sürülerek sonlandırılıyor. Ozon yağı ile yumuşacık ayaklara kavuşuyorsunuz. Hem hücrelerde yenileniyor ve ayaklar tertemiz oluyor.

lr-algetics-yosunlu-ayak-urunleri-300x200 Sertleşen Topuklarınız İçin Neler Yapabilirsiniz?  LR Topuk çatlakları için ürünler;

LR’nin topuk çatlaklarını önleyici ürünleri mevcuttur. LR Algetics ayak kremi bu tür sorunlar için önerilen bir üründür. Ayrıca ayakta oluşan nasır ve mantar, kötü koku ve terlemeye bağlı sorunlar içinde önerilen ürünleri de mevcuttur. İrtibata geçmek için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Size geriş dönüş sağlanır.

 

 

 

13269350_1704427866498232_324658671_n-300x300 Sertleşen Topuklarınız İçin Neler Yapabilirsiniz?   ayak-tırnak-mantari-tedavisi-300x300 Sertleşen Topuklarınız İçin Neler Yapabilirsiniz?

LR Üyelik Başvuru ve Bilgi Formu:

Ad Soyad:

Semt - Şehir :

Telefon Cep :

E-Posta Adresiniz:

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.