19th Ave New York, NY 95822, USA

Siyah Çay, Alkali Su Ve Soğanın Faydaları

images (49)

Siyah çay bilinçli tüketildiğinde şifa kaynağıdır. Son dönemlerde zararlarından sıkça söz edilen siyah çay bilinçli tüketildiğinde bir şifa kaynağı haline gelebiliyor. Siyah çay hakkında doğru bilinen yanlışları değinen yardımcı Doçent Doktor Gülcan Arusoğlu siyah çayın zihinsel performansı arttırmasının yanı sıra, kalp damar hastalıklarına engel olduğunu ve hatta anti kanserojen madde içerdiğini belirtti.

Yeni yapılan bir araştırmaya göre, bağışıklık sistemini güçlendirmek ve mücadele etmek açısından siyah çay oldukça etkilidir. Siyah çay; bakteri, virüs ve mantarları yok etme yeteneğine sahip eşsiz bir amino asit içerir.

Alkali Su

Detoksun sırrı alkali oranı yüksek yiyecek ve içecekler tüketmektir. Bunun en kolay yolu da içtiğin suyu değiştirmektir.

İki litre suyun içine bir orta boy salatalık, bir limon ve 10 adet nane yaprağı ekleyip bir gece boyunca buzdolabında dinlendirilir. Her gün bir litre içmeye başladığında farkı önce cildinde hissedeceksin.

Soğan

Yemeklerimize, salatalarımıza kullandığımız soğanın sağlımız için faydalarını hiç merak ettiniz mi? Yemeklerimize verdiği lezzet ile evimizde eksik etmediğimiz soğan aynı zamanda da sağlık deposudur. İçerdiği besin ve elementler sayesinde sağlığa çok faydası olan şifa kaynağıdır.

Soğan Kükürt, lif, B ve C vitamini açısından zengin bir besin kaynağıdır.

Taşıdığı sulfosid sebebiyle soğan, antibiyotik etkiye sahiptir. Vücut için gerekli hemen hemen tüm besinleri barındırır. Grip, soğuk algınlığı vb… üst solunum yolu enfeksiyonlarına karşı vücudu dirençli hale getirir. Kalbi güçlendirerek dolaşım bozukluğunu gideren soğan, kan temizleyici etkisi yanında kalp çarpıntısını giderir. Ayrıca soğan kalsiyum ve vitaminleri içerir.

Leave a comment