MP3 DİNLE, film izle , evden eve nakliyat , youtube mp3 ,

Tıkanan Lavaboları Karbonat Ve Sirke İle Açın!

images-9-2 Tıkanan Lavaboları Karbonat Ve Sirke İle Açın!  Lavabolarımızın tıkanması oldukça rahatsız edici bir durumdur. Mutfaktaki lavaboyu açarız, banyodaki tıkanır ve her seferinde evde  açacak olmadığı için orası bir kaç gün tıkanmış olarak kalır ve birikmiş kirler hoş olmayan görüntü yaratır. Aldığımız lavabo açıları kimyasal içerdiği için, kullanırken de çok dikkat etmeliyiz.

Kimyasal kullanmadan evde kendiniz yapabileceğiniz lavabo açmak için tarif;

İçtiğiniz kahvenin telvesini tıkanan lavabonuzun içine koyun ve üzerine midenizi rahatlatmak için içtiğiniz maden suyunu kahvenin üzerine boşaltın. Kahve köpürdükçe lavabo açılacaktır. Daha sonra kaynattığınız 1 litre kadar suyu lavabonun içine boşaltın.

Her derde deva karbonat ve sirke de lavabo açmak için oldukça etkili bir yöntem. Karbonatı tıkanan lavabonun ağzına dökün ve üzerine 1 bardak kadar sirkeyi boşaltın. Karbonat kabarmaya başlayacak ve lavabonuzu açacaktır. Üzerine kaynattığınız suyu lavabonun deliğine dökün temizlensin. Bu işlemi arada yaparsanız lavabonuzun tıkanmasını engellemiş olursunuz.

Mutfakta kullandığımız temizleme bezleri ve süngerler sürekli nemli kaldığı için mikrop üretiyor ve biz bu bezi mutfağın her yerinde kullanıyoruz. kullandığımız süngeri işimiz bittikten sonra, lavabonun kenarına koyun ve üzerine karbonatı serpin ve bekletin. Hem mikrop üretmemesini sağlayacak, hem de lavabolarınızın içini bu karbonatlı süngerle temizlediğinizde pırıl pırıl olacaktır. Tezgahı sildiğiniz el bezlerinizin üzerine de koyabilirsiniz.

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.