MP3 DİNLE, film izle , evden eve nakliyat , youtube mp3 ,

Yüz Şeklinize Göre Güneş Gözlüğü

241f8edb-49c9-4269-a950-c68d0d88595e-300x216 Yüz Şeklinize Göre Güneş Gözlüğü   Yüz Şeklinize Göre Güneş Gözlüğü 

Her şeyden önce yapmanız gereken en doğru şey güneş gözlüğünüzü seçerken dikkat etmeniz gereken unsurlardır. 

– Güneş gözlüğü tam olarak oturmalı yoksa yanlardan ışık alır ve gözlük takmanızın hiçbir anlamı kalmaz. Bunun için taktığın gözlüğü her iki tarafından tutmalısın. Kolay hareket etmiyorsa yüze tam oturmamış demektir.

-Sapları kulak arkasını sıkmamalı, yoksa kısa süre sonra gözlük takmak işkenceye dönüşebilir.

-Eğer numaralı gözlük veya lens kullanıyorsan, güneş gözlüğü almadan önce doktora danışmakta fayda var.

-Ten rengi açık olanlar, açık gül ve amber gibi açık renk ve hafif çerçeveleri seçmeli, çünkü yeşil, mavi gibi koyu renkler yüzü soluklaştırabilir. Koyu tenlilerde ise gümüş, altın ve şeffaf çerçeveler mükemmel duruyor.

Yuvarlak Yüzler

Yuvarlak yüzlü kişiler geniş yanaklara sahip olup, yüzün uzunluğu ile genişliği hemen hemen birbirine eşit gibidir ve yüzleri köşeli değildir.

Yuvarlak yüzlü insanların en tercih etmemesi gereken gözlük biçimi yine yuvarlak kesimli gözlüklerdir. Yüze biraz uzunluk katmak ve daha zayıf görünmesini sağlamak için köşeleri çok keskin  olmayan dikdörtgen şeklindeki gözlükler daha uygun olacaktır.

Kare Yüzler

Kare yüzlü kişilerde çene kemikleri belirgindir ve yüzü çevreleyen saç çizgisi ile adeta kare bir görüntü oluşuturur.

Bu tipte yüzü biraz daha yumuşatmak için yuvarlak hatlı gözlükler seçilebilir. Ayrıca daha küçük çerçeveler yüzü daha uzun gösterecektir.

Uzun Yüzler

Uzun yüzlü kişilerde elmacık kemikleri uzun ve düzdür. Bu nedenle yüze uzunluk yerine hacim katacak gözlükler seçilmelidir.

Yuvarlak hatlara sahip ve büyükçe çerçeveler tercih edilebilecek gözlükler arasındadır.

Üçgen Yüzler

Üçgen yüzlü kişiler dar bir çene ve yüksek elmacık kemiklerine sahiptir. Bu tipte en yanlış seçim kalın ve sert hatlı çerçevelerdir.

Kedi gözlükler, oval veya çerçevesiz gözlükler tercih edilebilir. Üst kısmı daha geniş, alt kısmı daha dar gözlükler bu tipe çok yakışır.

Oval Yüzler

Oval yüzlü kişiler daha geniş bir yelpazeden gözlük seçebilecekleri için diğerlerinden daha şanslıdır.

Bu kişilere büyük camlı ve gözlük köprüsünün (gözlüğün üst kısmı) girintili olduğu modeller çok yakışır. Aynı şekilde dikdörtgen şeklindeki çerçeveler, ince veya çerçevesiz gözlükler de tercih edileblir.

 

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.